,

4 wskazówki, które pomogą Ci wybrać sport do obstawiania

Jesteś kibicem i uważasz, że piłka nożna nie ma przed Tobą tajemnic? Spełniły się Twoje przewidywania co do numeru jeden w tenisie? A może pasjonują Cię walki MMA? Wielu kibiców rozdziela swój czas na wspieranie ulubionej drużyny piłkarskiej i oglądanie innych sportów poza sezonem.

W tym artykule przedstawimy cztery wskazówki, dzięki którym z łatwością uda Ci się wybrać sport do efektywnego obstawiania zakładów bukmacherskich. Chociaż na początku może wydawać się to banalne, w rzeczywistości wybór odpowiedniej dyscypliny sportowej jest kluczowy, aby móc odnosić sukcesy w przyszłości i czerpać satysfakcję z tej rozrywki.

1. Wybierz dyscyplinę sportową, o której wiesz więcej niż inni

Chęć rozpoczęcia przygody z zakładami bukmacherskimi z pewnością nie wzięła się znikąd. Decyzję o obstawianiu podejmują najczęściej wieloletni fani sportu, którzy oprócz kibicowania lubią także bawić się w przewidywanie wyników meczów. Jeśli chcesz, aby obstawianie zakładów nie tylko było dobrą zabawą, ale także przynosiło mniejsze lub większe zyski, skup się na dyscyplinach sportowych, w których czujesz się ekspertem.

Możliwe, że wiesz dużo o danej dyscyplinie, a jeszcze więcej o wybranych ligach lub klubach. Skup się na poszerzaniu wiedzy w wąskiej niszy, aby uzyskać przewagę nad innymi. Zrezygnuj z obstawiania na wydarzenia, w których nie czujesz się pewnie na rzeczy tych, których szczegóły opanowałeś do perfekcji.

2. Zdecyduj, czy zależy Ci na dobrej zabawie, czy na zysku

Jeśli chodzi o zakłady sportowe są dwa główne powody, dla których ludzie decydują się poświęcić na to swoje pieniądze. Pierwszym powodem jest dobra zabawa. Udowodnienie sobie lub znajomym, że potrafi się pomyślnie obstawić wynik może być ekscytujące i emocjonujące. Wielu graczy traktuje obstawianie zakładów jako rekreacyjne hobby.

Innym powodem, dla którego ludzie obstawiają zakłady sportowe, jest chęć osiągnięcia zysku (chociaż z pewnością mają to na uwadze także gracze okazjonalni). Wybierz dyscyplinę, w której poczujesz, że spełniasz swój cel – jeśli jest to wyłącznie rozrywka, możesz testować swoją wiedzę w najróżniejszych ligach i typach zakładów. Jeśli przyświeca Ci chęć uzyskiwania zwrotów, wybierz dyscyplinę, w której czujesz się pewniej niż większość kibiców.

3. Sprawdź dostępne kursy i bonusy na daną dyscyplinę sportową

Jeśli czujesz się wyjątkowo pewnie w niszowej dyscyplinie sportowej (np. futbolu galicyjskim)

sprawdź, gdzie otrzymać darmowy bonus i korzystne kursy na tę właśnie dyscyplinę. Coraz więcej bukmacherów specjalizuje się w oferowaniu dziesiątek mniej i bardziej znanych dyscyplin, jednak nie zawsze sporemu wyborowi towarzyszą korzystne kursy i promocje na towarzyszące im wydarzenia. Jeśli Twoim celem jest wyłącznie okazjonalna rozrywka, nie powinno to stanowić problemu. Jeśli jednak liczysz na zysk, przemyśl postawienie na dyscyplinę ze sporą ilością wydarzeń, zakładów specjalnych i innych korzyści.

4. Testuj na niewielkich zakładach

Zanim zaczniesz obstawiać większe kwoty, sprawdź się w niewielkich zakładach na różnych rynkach. Przekonaj się, czy lepiej jest obstawiać na zakłady z mniejszym ryzykiem (np. obie drużyny strzelą gola, powyżej/poniżej) czy znacznie lepiej jest skupić się na bardziej wyspecjalizowanych, ale nieco trudniejszych zakładach (np. ilość żółtych kartek, dokładna ilość goli).

Możliwe, że te proste testy uświadomią Ci braki w Twojej wiedzy o danej dyscyplinie oraz skłonią do dalszego odkrywania jej tajemnic. Faworyt odpadł z najważniejszego turnieju? A może na boisku pojawiła się nowa gwiazda? Upewnij się, że cały czas trzymasz rękę na pulsie i poszerzasz swoją wiedzę w wybranej dyscyplinie.

Nikodem Potocki
Nikodem Potockihttps://www.facebook.com/red.nikodem.potocki/
Absolwent informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizujący się w Big Data. Moja pasja to sport, w szczególności piłka nożna, siatkówka i MMA. Z wyboru kibic Atalanty Bergamo i Warty Poznań. Dążę do tego, by moje teksty łączyły sferę zawodową i zainteresowania.

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.