,

Przegląd najnowszych platform i usług przesyłania strumieniowego

Platformy do przesyłania strumieniowego zyskują coraz większą popularność, zarówno w celach rekreacyjnych, jak i do użytku w środowisku korporacyjnym. Wynika to po części z transformacji cyfrowej, jaka dokonała się w ostatnich latach, która umożliwiła dostęp do szybkiego internetu, a także popularyzacji urządzeń takich jak komputery, tablety, smartfony czy telewizory Smart TV.

W rezultacie coraz więcej osób korzysta z tej funkcji, czy to do słuchania muzyki, oglądania filmów, seriali, gier online, grania w gry hazardowe w Verde Casino, organizowania spotkań i życia, a także wykorzystuje szereg innych zasobów udostępnianych przez nowoczesną technologię. Aby pomóc Ci zrozumieć, czym są platformy streamingowe i które z nich są najlepsze z punktu widzenia polskich użytkowników, przygotowaliśmy ten artykuł. Zapraszamy do jego przeczytania!

Czym są platformy streamingowe?

Platformy streamingowe są coraz bardziej popularne w Polsce i na całym świecie, oferując szeroką gamę treści, takich jak filmy, seriale, muzyka, gry online i wiele innych. Niektóre z najbardziej znanych platform to między innymi:

 • Netflix,
 • Amazon Prime Video,
 • HBO Max,
 • AppleTV,
 • Viaplay,
 • Player,
 • iPla,
 • Disney+.

Streaming działa umożliwiając użytkownikom dostęp do treści bez konieczności pobierania ich na swoje urządzenia, co jest znacznie wygodniejsze i szybsze. Ponadto platformy streamingowe oferują również ekskluzywne treści, oryginalne produkcje i opcje dostosowywania dla użytkowników.

Oprócz platform do strumieniowego przesyłania wideo istnieją również inne rodzaje, takie jak Spotify do muzyki, Twitch do gier online i YouTube do krótkich filmów. Platformy te zapewniają użytkownikom szeroką gamę treści i opcji dostosowywania, dzięki czemu stają się coraz bardziej popularne wśród ludzi.

Jakie platformy streamingowe są dostępne w Polsce?

Platformy streamingowe zyskały popularność ze względu na szereg korzyści, takich jak łatwość dostępu do tytułów audiowizualnych i kinematograficznych, praktyczność, a także przystępna cena. Różnorodność platform streamingowych w Polsce jest duża, choć istnieją te najbardziej popularne, a także takie, które wyróżniają się świetną komunikacją z odbiorcami.

Netflix

Netflix, najpopularniejsza platforma streamingowa wśród Polaków, podbił swoich odbiorców w naszym kraju, prezentując bardzo uproszczoną ofertę i dzięki temu skuteczną w komunikacji ze swoimi subskrybentami. Na platformie można znaleźć różnorodne filmy dokumentalne, filmy, seriale i reality show. Wśród największych zalet Netflixa wymienić należy oryginalne produkcje, które obejmują szeroki zakres gatunków.
Netflix nadal oferuje dobre wrażenia użytkownika i dobrą jakość usług, a także wyróżnia się angażującą komunikacją z użytkownikami poprzez media społecznościowe. W tym celu wykorzystuje klasyczny zestaw narzędzi, czyli segmentację, jakość treści i analizę danych, strategię rynkową już przetestowaną i wykorzystywaną przez inne platformy streamingowe.

Apple TV+

Apple TV+ to oficjalna platforma Apple do przesyłania strumieniowego, która powstała w 2019 roku w oparciu o siłę marki. Na platformie można znaleźć treści w formacie seriali, filmów dokumentalnych i filmów, całkowicie na żądanie i oryginalne produkcje.

Platforma ta utrzymuje powtarzalność w uruchamianiu nowych tytułów, a wiele z nich zdobyło już nagrody na najważniejszych wydarzeniach branżowych. Teraz, jeśli masz wątpliwości, czy potrzebujesz urządzenia Apple do korzystania z platformy, nie martw się. Usługa jest dostępna dla każdego abonenta posiadającego urządzenie obsługujące aplikację Apple TV+ — na przykład Smart TV.

Według informacji samego Apple strumieniowe treści może oglądać jednocześnie nawet sześciu użytkowników, a subskrypcję usługi można nawet dzielić nawet z pięcioma członkami rodziny. Dzięki temu każdy będzie miał prywatny dostęp do katalogu platformy. Apple chce w ten sposób oferować wypoczynek i rozrywkę rodzinom, a jego komunikacja z rynkiem obraca się wokół tego tematu.

Amazon Prime Video

Dzięki solidnemu pakietowi treści, który obejmuje filmy, seriale, reality show, filmy dokumentalne i oryginalne produkcje, Amazon Prime Video cieszy się ogromną popularnością w Polsce już od 2019 roku. Do zalet należy zaliczyć miesięczną opłatę o bardzo przystępnej wartości oraz pakiety specjalnych korzyści w sklepie Amazon.

Subskrypcja w Amazon Prime Video obejmuje:

 • najlepsze oferty w sklepie Amazon,
 • Amazon Prime Day,
 • bezpłatna dostawa przy zakupach z etykietą Prime,
 • platformę wideo,
 • platformę Prime Gaming,
 • PrimeReading,
 • PrimeMusic.

Paramount Plus

Paramount Plus to jedno z rozszerzeń Amazon Prime Video. Na tej platformie streamingowej użytkownik ma dostęp do oryginalnych treści i ekskluzywnych programów CBS, Comedy Central i Nickelodeon. Mimo, że katalog platformy jest mniejszy w porównaniu do innych streamów, jakość produkcji nie rozczarowuje.

W przeciwieństwie do innych platform streamingowych, takich jak Netflix, Paramount Plus nie oferuje opcji tworzenia różnych profili w ramach tego samego konta. Jako wyróżnienie tego konta można podkreślić, że platforma zapewnia rozdzielczość do 4K UHD. W komunikacji z marką Paramount wzmacnia integrację w dostawach dla marek oraz ofertę światowych produkcji.

Disney+

Dostępna w Polsce od 2022 roku platforma streamingowa Disney Plus jest jedną z najnowszych w kraju i zapewnia ogromną ilość treści wielbicielom najsłynniejszych animacji na świecie. Platforma ta, oprócz wszystkich klasyków Disneya, oferuje oczywiście mnóstwo treści od Pixara, uniwersum Gwiezdnych Wojen, Marvela i National Geographic.

Możliwe jest oglądanie treści na maksymalnie czterech ekranach jednocześnie, co umożliwia utworzenie do siedmiu profili użytkowników na subskrypcję z ekskluzywnymi awatarami. Wśród największych zalet platformy znajduje się obraz 4K HDR, funkcje ułatwień dostępu, 17 języków audio i kontrola napisów.

Użytkownik ma również dostęp do kontroli rodzicielskiej, przycisku udostępniania w sieciach społecznościowych oraz funkcjonalności do oglądania treści grupowych z innymi subskrybentami.

Nikodem Potocki
Nikodem Potockihttps://www.facebook.com/red.nikodem.potocki/
Absolwent informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizujący się w Big Data. Moja pasja to sport, w szczególności piłka nożna, siatkówka i MMA. Z wyboru kibic Atalanty Bergamo i Warty Poznań. Dążę do tego, by moje teksty łączyły sferę zawodową i zainteresowania.

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.