,

Odmiany darmowych emulatorów gier online: jakie są główne różnice?

Emulatory gier na PC to świetny sposób na granie w gry retro online na komputerze lub telefonie. Jednak tak naprawdę dostępnych jest tylko kilka godnych uwagi darmowych emulatorów, które pozwalają grać w gry retro na komputerze i urządzeniach mobilnych. A jeśli preferujesz granie w dawne gry hazardowe online, to nowoczesne kasyna takie jak icecasino.com/pl, nie wymagają stosowania żadnych dodatkowych rozwiązań lub emulacji, wystarczy Ci tylko przeglądarka WWW.

Jeśli lubisz grać w gry retro, pokochasz je ponownie dzięki emulacji. Zamiast pobierać grę ze sklepu z aplikacjami, będziesz emulować ją za pomocą specjalnego oprogramowania — w uproszczeniu maszyny wirtualnej, która pozwala uruchamiać programy na komputerze tak, jak na urządzeniu mobilnym lub zupełnie innych, dawnych platformach.

Nie ma wątpliwości, że chcesz cieszyć się graniem w gry online na urządzeniach mobilnych lub komputerach stacjonarnych, ale niektóre gry online, w które grasz, są dla Ciebie za drogie, albo po prostu niedostępne w wersji dla popularnych obecnie systemów operacyjnych. Mamy jednak teraz dla Ciebie dobrą wiadomość, ponieważ dostępne są już teraz bezpłatne emulatory gier online na komputery PC i Androida. Wszystko, co musisz zrobić, to pobrać aplikację emulatora i zacząć cieszyć się graniem w swoje ulubione gry.

Darmowe emulatory gier online na PC

Na rynku dostępnych jest wiele różnych darmowych emulatorów gier online na różne platformy. Niektóre są tworzone przez osoby trzecie, a inne są dziełem profesjonalnych firm programistycznych.

Co to jest emulator?

Emulator to aplikacja, która w dużym uproszczeniu umożliwia uruchomienie wybranego systemu operacyjnego tak jak normalnej aplikacji w „zwykłym” systemie (zazwyczaj jest nim Windows). Jest to możliwe, ponieważ oprogramowanie do wirtualizacji symuluje cały komputer, umożliwiając jednoczesne uruchamianie wielu systemów operacyjnych.

Dzięki emulacji możesz uruchomić wiele różnych wersji systemów Windows, Linux, Mac, Android, iOS i innych, nawet konsol do gier. Dzięki temu nie musisz inwestować w dodatkowy sprzęt, aby móc uruchomić inne systemy.

Emulator to urządzenie służące do testowania oprogramowania poprzez uruchomienie go w innym systemie. Proces obejmuje emulację sprzętu systemu docelowego, a następnie uruchomienie oprogramowania w tym systemie. Emulator może być wbudowany w system operacyjny tak, jak w przypadku Virtual PC firmy Microsoft (Virtual PC) lub może być samodzielną aplikacją działającą na systemie operacyjnym hosta.

Emulatory mogą symulować sprzęt, taki jak określona karta wideo, karta dźwiękowa, modem lub karta sieciowa. Mogą również symulować określone funkcje sprzętowe, takie jak dyski, klawiatury, myszy lub drukarki. Niektóre emulatory pozwalają również użytkownikowi połączyć się z rzeczywistym elementem sprzętu, takim jak dysk twardy lub stacja dysków.

Popularne emulatory na PC

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów emulatorów. Oto tylko kilka przykładów:

  • Games for Windows Live (GFWL) — to emulatory firmy Microsoft na komputery PC. Możesz grać w gry stworzone dla Microsoft Windows na innych systemach, takich jak Linux, Mac OS X itp.
  • DOSBox — Jest to emulator DOS dla komputerów PC, który pozwala uruchamiać stare gry PC na nowszych systemach.
  • VirtualBox — Ten program do wirtualizacji pozwala emulować sprzęt w komputerze, tak jak cały komputer w komputerze.
  • WINE — Ten program pozwala uruchamiać aplikacje Windows w systemach Linux lub Unix.
  • PlayOn — Ten program emuluje konsole takie jak Xbox, PS2, PSP, Wii i Gamecube.
  • WinUAE — rozwijany od kilkunastu lat emulator komputerów Amiga stanowiących najpopularniejszą platformę do grania w pierwszej połowie lat 90.

Wraz z wydaniem Steam Greenlight, dla graczy na PC nastała nowa era. Steam jest teraz oficjalnie otwarty dla niezależnych deweloperów, co oznacza, że ​​każdy może bezpośrednio publikować swoje gry na platformie, nie martwiąc się o tradycyjne publikowanie lub dystrybucję.

W rezultacie co tydzień obserwujemy ogromny napływ nowych gier. Ale przy tak wielu grach do wyboru może być trudno określić, które z nich warto sprawdzić.

Zawsze wspaniale jest móc grać w swoje ulubione gry bez obaw o wirusy lub złośliwe oprogramowanie. Ale nawet jeśli masz skaner antywirusowy, nadal możesz nie wiedzieć, co można bezpiecznie pobrać.

Dlatego przed rozpoczęciem pobierania gier konieczne jest przeprowadzenie badań. A ponieważ większość gier można pobrać za darmo, dobrym pomysłem jest również sprawdzenie, które emulatory są warte twojego czasu i pieniędzy.

Nazwa emulatora Emulowane platformy
WinUAE Amiga (500, 600, 1200 i inne)
DOSBOX Komputer PC z systemem DOS
Dolphin GameCube i Wii
DeSmuME DS
Kega Fusion Sega Genesis
MAME Automaty do gier
Mednafen Playstation i SEGA
Mesen NES
OpenEmu Atari, DS, Game Boy, Game Boy Advance, GameCube, NES, N64, PS1, PSP, Sega Genesis, Super NES
PCSX2 PlayStation 2

 

Najlepsze darmowe emulatory gier online na PC

Jako gracz prawdopodobnie wiesz, że emulacja może być trudna i nie zawsze okazuje się być w 100% skuteczna. Grając w stare gry, możesz wybierać między emulatorem a maszyną wirtualną. Emulator to program, który pozwala grać w klasyczne gry na innych platformach bez instalowania oprogramowania. Natomiast maszyna wirtualna to aplikacja symulująca komputer wewnątrz komputera. Jest przeznaczony do pracy w stacjonarnym systemie operacyjnym (OS) i jest przeznaczony do emulacji systemu komputerowego. Ten rodzaj oprogramowania jest podobny do konsoli do gier wideo lub emulatora.

Istnieje wiele darmowych emulatorów gier online, które pozwalają grać w te same gry, w które grasz na konsoli. Należą do nich emulatory Sega Genesis, Super Nintendo Entertainment System, PlayStation 1, a nawet Nintendo 64. Niektóre emulatory pozwalają grać w gry z oryginalnej konsoli Xbox 360, Xbox One, PS3 i Wii U dla tych, którzy wolą grać na swoim komputerze.

Większość z tych emulatorów działa tylko w systemie Windows i wymaga połączenia z Internetem. Dlatego podczas ich instalacji należy zachować ostrożność i pobierać je wyłącznie z pewnych źródeł — najlepiej bezpośrednio od producentów.

Warto też wspomnieć o jeszcze jednej możliwości. W dzisiejszych czasach ogromna liczba dawnych gier została zmodernizowana tak, by działać z poziomu przeglądarki internetowej (na podobnej zasadzie, jak działają gry hazardowe w kasynach online). Nie ma potrzeby więc zawracania sobie głowy emulacją — sprawdź, może Twoja ulubiona gra też jest dostępna w takiej wersji!

Pora na podsumowanie

Jak już wiesz, istnieje na rynku wiele darmowych emulatorów gier online na PC. Można ich używać do grania w gry, które wcześniej były dostępne tylko na konsolach i komputerach. Jest to rodzaj oprogramowania, które działa obok standardowego systemu operacyjnego. Emulatory to oprogramowanie umożliwiające granie w gry niedostępne na Twoim urządzeniu. Możesz nie mieć konsoli, ale nadal możesz grać w gry na komputerze lub urządzeniu mobilnym.

Istnieje wiele emulatorów gier online na PC. Wiele z nich jest bezpłatnych. Ale za niektóre trzeba będzie zapłacić. No i przede wszystkim miej na uwadze to, że spora część gier nie będzie darmowa. Część starszych ma już status abandonware, czyli dostępnych bezpłatnie, ale nie licz na to, że wszystkie będą za darmo.

Nikodem Potocki
Nikodem Potockihttps://www.facebook.com/red.nikodem.potocki/
Absolwent informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizujący się w Big Data. Moja pasja to sport, w szczególności piłka nożna, siatkówka i MMA. Z wyboru kibic Atalanty Bergamo i Warty Poznań. Dążę do tego, by moje teksty łączyły sferę zawodową i zainteresowania.

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.