,

Strategia obstawiania zakładów zewnętrznych w piłce nożnej

Strategia obstawiania outsiderów jest profesjonalną techniką w zakładach sportowych. Jest ona bardzo skuteczna i pozwala na duże wygrane, tak samo jak w przypadku korzystania z zdrapki online za prawdziwe pieniądze w kasyno online. Taktyka tej strategii jest następująca: wybieramy wyniki, których prawdopodobieństwo wystąpienia jest zaniżone przez bukmachera ze względu na opinię publiczną lub aktualne statystyki.

Dlaczego strategia „outsidera”?

Nowicjusze w świecie zakładów zazwyczaj zaczynają od wyników, które wydają się najbardziej prawdopodobne. Innymi słowy, stawiają na pewnych faworytów, licząc na niewielką, ale „gwarantowaną” wypłatę. Tymczasem takie zachowanie często szybko prowadzi do utraty całego banku, bo szanse na taki wynik, co do zasady, są nawet poniżej 1,5, ale nie zdarzają się tak często, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Alternatywną strategią stawiania zakładów może być stawianie na słabe strony. Choć zwycięstwo Realu Madryt z Osasuną może być dużo rzadsze, to jest dużo bardziej lukratywne ze względu na kursy. O to właśnie chodzi w tej strategii. Oczywiście nie powinieneś obstawiać każdego meczu, gdy tylko zobaczysz kursy w okolicach 10, a co dopiero 15. W ten sposób możesz stracić całą pulę jeszcze szybciej. Kluczem do strategii underdog jest staranny wybór odpowiedniego wydarzenia. Na czym opiera się strategia obstawiania underdogów?
Wielu obstawiających chętnie stawia na Liverpool, Real Madryt, Barcelonę, PSG i Bayern we wszystkich meczach, w których te kluby biorą udział. Internet pełen jest przewidywań ich zwycięstwa z żelaznymi argumentami typu „bo to Barcelona! Strategia obstawiania underdogów polega na próbie pokonania tej krótkowzrocznej większości obstawiających poprzez identyfikację meczów, w których lider ma większe szanse na porażkę. Analitycy bukmacherscy z pewnością też nie jedzą chleba za darmo, kompetentnie kalkulując ryzyko. Jednak linia zawsze posłusznie przesuwa się za większością graczy, a zakłady na underdoga otrzymują wysokie kursy, nawet jeśli operator zakładu początkowo oferował bardziej umiarkowane opcje. Na przykład, w przypadku jedynej porażki Liverpoolu w tym losowaniu APL, BC oferowało kurs 6,2 na zwycięstwo Watfordu, ale w dniu meczu było to już 7,4. WAŻNE: grając tą strategią pamiętaj, że zakłady na przeciwnika są zazwyczaj bardziej opłacalne w dniu meczu, ponieważ większość obstawiających typuje zwycięstwo faworyta i tym samym podnosi kursy na przeciwne wyniki.

Na jakich wydarzeniach stawiać na underdoga?

Jest kilka typowych sytuacji, w których wpadki faworyta zdarzają się częściej. Najlepiej jest stawiać tylko na mecze, które łączą w sobie przynajmniej dwa z poniższych czynników. Początek sezonu. Główna konfrontacja. Nadmierna motywacja osoby z zewnątrz. Brak motywacji ulubieńca. Sytuacja kadrowa zespołów. Seria druzgocących zwycięstw lidera. Tak więc do strategii na outsidera potrzebne są co najmniej dwa punkty z powyższych.

Na co dokładnie mogę postawić?

Istnieje kilka rodzajów możliwych zakładów dla tej strategii, a wygrana underdoga jest ciekawostką, ale nie najczęstszą. Faworyci mają większe szanse na stratę punktów niż na pokonanie. Delikatnie mówiąc, porażka Realu Madryt zdarzała się średnio raz na 10 meczów, ale zakład na porażkę Królewskich w tym samym okresie czasu był grany aż cztery razy! Jest jeszcze bardziej uspokajająca opcja – sukces underdoga z handicapem plus. Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że szanse na te kursy nie wynoszą 7 do 15, jak w przypadku porażki faworyta, ale w najlepszym wypadku 1,5 do 2,5. Możesz również wykorzystać zakłady na bramkę przeciwnika. Najczęściej wchodzą na własne boisko, jednak tutaj lepiej jest przestudiować styl gry i statystyki danej drużyny. Lecce nawet na stadionie Juventusu rzuci się do walki z otwartą głową, a w RPL Akhmat czy Rubin również ustawią się w kolejce po trzy gole u siebie.

Jak mogę wybrać wielkość zakładu dla tej strategii?

Przede wszystkim, należy mieć świadomość, że straty będą zdarzać się częściej niż wygrane, ponieważ ta strategia będzie generować wyniki tylko na długim dystansie. Oznacza to, że nigdy nie wchodzisz za wszelką cenę i nie używasz kwot większych niż 5% banku, tak aby zawsze mieć szansę na wygraną. Jeśli optujesz za wygraną underdoga, dobrze znana metoda wyprzedzania, która polega na podwojeniu wielkości zakładu w przypadku przegranej, również nie działa w tej strategii. Szanse na taki wynik są już bardzo wysokie, więc nawet przy stałej kwocie w przypadku jednego lub dwóch sukcesów, może ona pokryć wszystkie straty. Ale jeśli zwiększysz zakład wykładniczo, można po prostu stracić cały bank, nie czekając na zwycięstwo. A więc: Przeanalizuj sytuację (lista kontrolna powyżej); Użyj 5% puli, aby postawić na underdoga; Stosuj technikę „wyprzedzania”. Mniejsze kursy przynoszą więcej zwycięstw, ale zaleca się utrzymywanie równych kursów i zarabianie pieniędzy poprzez dokładną analizę rynku i wybieranie pewniejszych wyników.

Jaki jest wynik końcowy?

Strategia obstawiania underdogów w piłce nożnej jest bardzo ciekawą i opłacalną rzeczą. Jeśli opanujesz tę strategię do perfekcji, możesz zarobić naprawdę duże sumy pieniędzy. Każdy gracz lub zwykły fan piłki nożnej musi wiedzieć, czym jest strategia obstawiania underdogów.

Nikodem Potocki
Nikodem Potockihttps://www.facebook.com/red.nikodem.potocki/
Absolwent informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizujący się w Big Data. Moja pasja to sport, w szczególności piłka nożna, siatkówka i MMA. Z wyboru kibic Atalanty Bergamo i Warty Poznań. Dążę do tego, by moje teksty łączyły sferę zawodową i zainteresowania.

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.