Przyszłość europejskiej piłki nożnej w 2023 roku

blank

Piłka nożna cieszy się nieustanną popularnością na całym świecie. Obecnie oczy wszystkich miłośników futbolu skierowane są na mundial, który wyłoni najlepszą spośród wszystkich zakwalifikowanych do turnieju reprezentacji. Oczywiście, w 2022 roku było też sporo rozgrywek ligowych – szczególnie miło oglądało się ligę niemiecką oraz hiszpańską. Po mistrzostwach świata w Katarze nastąpi kilka miesięcy przerwy, ale jedno jest pewne – w 2023 roku przyszłość europejskiej piłki nożnej będzie obfitować w liczne piłkarskie zmagania. O czym konkretnie mowa?

Liga Europy UEFA w 2023 roku

W sezonie 2022/2023 odbędą się już 52. międzynarodowe, klubowe rozgrywki piłkarskie wszystkich federacji, które zrzeszone są pod szyldem UEFA. Mowa o Lidzie Europy, którą dawniej znaliśmy jako Puchar UEFA. Poszczególne mecze rozgrywane są na bieżąco, ale to właśnie w 2023 roku czeka nas najwięcej emocji. Pod koniec maja przypada bowiem termin wielkiego finału, który wyłoni najlepszą drużynę.

Takie mecze są świetną okazją do stawiania zakładów i zorientowania się w tematyce piłki nożnej. Oczywiście, zawczasu trzeba się do tego dobrze przygotować, w czym pomocne mogą być liczne symulatory w formie gier. Warto wiedzieć, że sport tego typu może przynieść potężne zyski, a także dostarczyć mnóstwa frajdy i satysfakcji. Dlatego też dobrze już dzisiaj zacząć przygotowania, by być gotowym na nadchodzący finał sezonu Ligi Europy.

Liga Europy – niesamowite emocje już niedługo

Wielki finał Ligi Europ będzie mieć miejsce 31 maja 2023 roku w Budapeszcie. To wtedy zostanie wyłoniony zwycięzca, który zakwalifikuje się do Ligi Mistrzów w sezonie 2023/2024, aby następnie walczyć o tzw. Superpuchar Europy. Warto tutaj wiedzieć, że rozgrywki podzielone są na trzy etapy: kwalifikacje, faza grupowa oraz faza pucharowa. Już 26 sierpnia miało miejsce losowanie, które pozwoliło wybrać 32 drużyny. Rozgrywają one pomiędzy sobą mecze (choć nie wszystkie ze wszystkimi). Zespół, któremu uda się w swojej grupie zająć 1. miejsce awansuje do tzw. 1/8 finału.

Należy tutaj wziąć pod uwagę takie parametry, jak: liczba zwycięstw, liczba zdobytych bramek w rundzie, liczba zdobytych punktów w meczach bezpośrednich, różnica bramek w rundzie itd. Zależności jest tutaj znacznie więcej, dlatego przed obstawieniem jakichkolwiek zakładów, warto się z taką wiedzą zaznajomić.

Do fazy pucharowej przejdą 24 drużyny, a wśród nich będzie 8 drużyn, które zajęty 3. miejsca w faze grupowej Ligi Mistrzów, 8 drużyn, które zdobyły 2. miejsca w fazie grupowej Ligi Europy oraz aż 8 zwycięzców fazy grupowej Ligi Europy. Później będzie miała miejsce 1/8 finału (losowanie odbędzie się w lutym 2023, a pierwsze mecze rozegrane będą już 9 marca). Następnie odbędą się ćwierćfinały – losowanie wystartuje już w marcu, a pierwsze mecze rozegrane zostaną 13 kwietnia. Z kolei półfinały zostaną rozegrane 11 maja, a gdy emocje sięgną zenitu, przyjdzie pora na rewanże. Finał zaplanowany jest na 31 maja 2023 roku.

Podsumowanie

Europejska piłka nożna w 2023 roku będzie obfitować w liczne piłkarskie zmagania. Mowa tutaj zarówno o meczach klubowych, jak i prestiżowych ligach i mniejszych lokalnych starciach. Z pewnością warto też będzie śledzić mecze towarzyskie, których na przyszły rok zaplanowanych jest naprawdę sporo. Futbol połączy w 2023 roku wszystkich miłośników tego sportu, a finał Ligi Europy pozwoli nam poznać przyszłego potencjalnego zwycięzcę Ligi Mistrzów.

blank
Redakcja
Redakcja serwisu SoccerLive24.pl

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.