,

Przyszłość europejskiej piłki nożnej w 2023 roku

Piłka nożna cieszy się nieustanną popularnością na całym świecie. Obecnie oczy wszystkich miłośników futbolu skierowane są na mundial, który wyłoni najlepszą spośród wszystkich zakwalifikowanych do turnieju reprezentacji. Oczywiście, w 2022 roku było też sporo rozgrywek ligowych – szczególnie miło oglądało się ligę niemiecką oraz hiszpańską. Po mistrzostwach świata w Katarze nastąpi kilka miesięcy przerwy, ale jedno jest pewne – w 2023 roku przyszłość europejskiej piłki nożnej będzie obfitować w liczne piłkarskie zmagania. O czym konkretnie mowa?

Liga Europy UEFA w 2023 roku

W sezonie 2022/2023 odbędą się już 52. międzynarodowe, klubowe rozgrywki piłkarskie wszystkich federacji, które zrzeszone są pod szyldem UEFA. Mowa o Lidzie Europy, którą dawniej znaliśmy jako Puchar UEFA. Poszczególne mecze rozgrywane są na bieżąco, ale to właśnie w 2023 roku czeka nas najwięcej emocji. Pod koniec maja przypada bowiem termin wielkiego finału, który wyłoni najlepszą drużynę.

Takie mecze są świetną okazją do stawiania zakładów i zorientowania się w tematyce piłki nożnej. Oczywiście, zawczasu trzeba się do tego dobrze przygotować, w czym pomocne mogą być liczne symulatory w formie gier. Warto wiedzieć, że sport tego typu może przynieść potężne zyski, a także dostarczyć mnóstwa frajdy i satysfakcji. Dlatego też dobrze już dzisiaj zacząć przygotowania, by być gotowym na nadchodzący finał sezonu Ligi Europy.

Liga Europy – niesamowite emocje już niedługo

Wielki finał Ligi Europ będzie mieć miejsce 31 maja 2023 roku w Budapeszcie. To wtedy zostanie wyłoniony zwycięzca, który zakwalifikuje się do Ligi Mistrzów w sezonie 2023/2024, aby następnie walczyć o tzw. Superpuchar Europy. Warto tutaj wiedzieć, że rozgrywki podzielone są na trzy etapy: kwalifikacje, faza grupowa oraz faza pucharowa. Już 26 sierpnia miało miejsce losowanie, które pozwoliło wybrać 32 drużyny. Rozgrywają one pomiędzy sobą mecze (choć nie wszystkie ze wszystkimi). Zespół, któremu uda się w swojej grupie zająć 1. miejsce awansuje do tzw. 1/8 finału.

Należy tutaj wziąć pod uwagę takie parametry, jak: liczba zwycięstw, liczba zdobytych bramek w rundzie, liczba zdobytych punktów w meczach bezpośrednich, różnica bramek w rundzie itd. Zależności jest tutaj znacznie więcej, dlatego przed obstawieniem jakichkolwiek zakładów, warto się z taką wiedzą zaznajomić.

Do fazy pucharowej przejdą 24 drużyny, a wśród nich będzie 8 drużyn, które zajęty 3. miejsca w faze grupowej Ligi Mistrzów, 8 drużyn, które zdobyły 2. miejsca w fazie grupowej Ligi Europy oraz aż 8 zwycięzców fazy grupowej Ligi Europy. Później będzie miała miejsce 1/8 finału (losowanie odbędzie się w lutym 2023, a pierwsze mecze rozegrane będą już 9 marca). Następnie odbędą się ćwierćfinały – losowanie wystartuje już w marcu, a pierwsze mecze rozegrane zostaną 13 kwietnia. Z kolei półfinały zostaną rozegrane 11 maja, a gdy emocje sięgną zenitu, przyjdzie pora na rewanże. Finał zaplanowany jest na 31 maja 2023 roku.

Podsumowanie

Europejska piłka nożna w 2023 roku będzie obfitować w liczne piłkarskie zmagania. Mowa tutaj zarówno o meczach klubowych, jak i prestiżowych ligach i mniejszych lokalnych starciach. Z pewnością warto też będzie śledzić mecze towarzyskie, których na przyszły rok zaplanowanych jest naprawdę sporo. Futbol połączy w 2023 roku wszystkich miłośników tego sportu, a finał Ligi Europy pozwoli nam poznać przyszłego potencjalnego zwycięzcę Ligi Mistrzów.

Nikodem Potocki
Nikodem Potockihttps://www.facebook.com/red.nikodem.potocki/
Absolwent informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizujący się w Big Data. Moja pasja to sport, w szczególności piłka nożna, siatkówka i MMA. Z wyboru kibic Atalanty Bergamo i Warty Poznań. Dążę do tego, by moje teksty łączyły sferę zawodową i zainteresowania.

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.