,

Michał Probierz – historia i perspektywy na bycie selekcjonerem

Michał Probierz, były piłkarz i obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich trenerów, został niedawno mianowany selekcjonerem reprezentacji Polski. Jego nominacja wzbudziła wiele emocji i nadziei wśród kibiców. Czy sprosta oczekiwaniom?

Kim jest Michał Probierz?

Michał Probierz to postać, której nie trzeba przedstawiać miłośnikom polskiej piłki. Urodził się w Bytomiu w 1972 roku i od najmłodszych lat związany był z futbolem – najpierw jako zawodnik, a później jako trener. Jego kariera trenerska jest imponująca, a ostatnie lata przyniosły mu miano jednego z najlepszych polskich szkoleniowców.
We wrześniu 2023 roku został mianowany selekcjonerem reprezentacji Polski, co wzbudziło spore nadzieje wśród kibiców. Wielu wierzy, że to właśnie on jest tym, kto przewodniczyć będzie nowemu rozdziałowi historii polskiego futbolu. Czy warto pokładać nadzieję w polskim selekcjonerze? Odwiedź zakłady bukmacherskie i zostaw swój głos.

Piłkarskie doświadczenie trenera

Przed rozpoczęciem kariery trenerskiej, Probierz był aktywnym piłkarzem. Występował w takich klubach jak Górnik Zabrze, Ruch Chorzów, Pogoń Szczecin czy Widzew Łódź. Jako zawodnik grał na pozycji pomocnika i był ceniony za swoje umiejętności.
Niestety, kontuzja (zerwanie więzadeł krzyżowych) przedwcześnie zakończyła jego karierę piłkarską. Mimo to, doświadczenie zdobyte na boisku na pewno przyczyniło się do jego późniejszych sukcesów jako trenera, którą rozpoczął wyjątkowo wcześnie.

Trenerskie doświadczenie Michała Probierza

Kariera trenerska Probierza jest imponująca. Prowadził takie kluby jak Polonia Bytom, Widzew Łódź, Jagiellonia Białystok czy Cracovia. Z Jagiellonią zdobył Puchar Polski i Superpuchar, podobne osiągnięcia miał z Cracovią. W 2015 roku został uznany za Trenera Sezonu, a wcześniej otrzymał statuetkę dla Trenera Roku 2010.
W lipcu 2022 roku został mianowany selekcjonerem reprezentacji Polski U-21, a rok później objął seniorską reprezentację Polski. Jego bilans wygranych w roli trenera oscyluje w granicach 38%. Reprezentacja Polski to 13. drużyna, którą poprowadzi. Trzeba jednak przyznać, że o większych sukcesach można powiedzieć jedynie w kontekście trzech z nich. Podziel się swoją opinią, czy doświadczenie Michała Probierza wystarczy, aby Polska zaczęła grać lepiej, na stronie https://betfan.pl/lista-zakladow/rozrywka/wokol-sportu/michal-probierz/573098.

Czy Michał Probierz postawi reprezentację Polski na nogi?

Mianowanie Probierza selekcjonerem reprezentacji Polski wzbudziło wiele nadziei. Jego doświadczenie, zarówno piłkarskie, jak i trenerskie, czyni go jednym z najlepszych kandydatów do prowadzenia drużyny narodowej. Wielu kibiców wierzy, że to właśnie on jest w stanie przewodniczyć nowemu, lepszemu rozdziałowi w historii polskiego futbolu. Jako główny atut podkreśla się narodowość trenera. Będąc Polakiem jest w stanie lepiej rozumieć mentalność rodzimych piłkarzy, a do tego doskonale zna polskie środowisko piłkarskie i talenty Ekstraklasy. Czas pokaże, czy te nadzieje zostaną spełnione, ale jedno jest pewne – Michał Probierz ma wszystko, czego potrzeba, aby odnieść sukces na tym stanowisku. Już w połowie października będziemy mogli obserwować zmagania biało-czerwonych pod wodzą nowego trenera. Życzymy powodzenia!

Nikodem Potocki
Nikodem Potockihttps://www.facebook.com/red.nikodem.potocki/
Absolwent informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizujący się w Big Data. Moja pasja to sport, w szczególności piłka nożna, siatkówka i MMA. Z wyboru kibic Atalanty Bergamo i Warty Poznań. Dążę do tego, by moje teksty łączyły sferę zawodową i zainteresowania.

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.