,

Kursy bukmacherskie od A do Z

Zakłady sportowe stały się całkiem przystępne i opłacalne dla każdego fana sportu. Firmy bukmacherskie oferują doskonałe warunki, co czyni ten segment bardzo atrakcyjnym i przyciąga miliony nowych graczy każdego dnia. Jednak dla większości nowicjuszy w dziedzinie zakładów bukmacherskich obliczanie kursów pozostaje wielką tajemnicą. Jak działa ta kalkulacja i czy rzeczywiście jest sprawiedliwa – czytaj dalej!

Jak obliczane są kursy bukmacherskie na licencjonowanych portalach?

Zakłady bukmacherskie są podstawowe pojęcie i każdy nowy gracz musi zrozumieć, jak dokładnie one działają. Analitycy obliczają typy na dane zdarzenie jako całość (a także na poszczególne wyniki) na podstawie rzeczywistego prawdopodobieństwa i narzucają własną marżę, która stanowi dochód dla bukmachera. Biuro bukmacherskie po obliczeniach i zgadywaniu podaje swoje kursy na daną linię na dane wydarzenie, ale nawet te liczby mogą nie być ostateczne! Aby zrozumieć, jak obliczane są kursy zakładów, przełammy to na przykładzie:
Są dwie drużyny, niebieska i czerwona. Każdy z nich ma 50% szans na wygraną. Zakład o wartości 100 zł na drużynę czerwoną po kursie 2.0 przyniesie 200 zł. Jednak marża bukmachera nie liczy się do Twojego zakładu, więc nie będzie to 2.0-2.0, ale 1.95 (w zależności od wartości marży bukmachera). A Twój zwycięski zakład przyniesie Ci aż – 195 zł!

Jak obliczane są kursy dziesiętne (europejskie)

O tym jak działają kursy europejskie mówiliśmy już powyżej. Jest to naprawdę najbardziej powszechny sposób obliczania kursów i jest stosowany przez większość krajowych bukmacherów. Jednak stawki dziesiętne (europejskie) również mogą się różnić od ich ostatecznych wersji. Jak to działa?

  • Bonus bukmacherski
    Firmy bukmacherskie dość często oferują programy bonusowe, dzięki którym gracze otrzymują możliwość obstawiania po wyższych kursach. Czyli na przykład zamiast 1,95 możesz grać za 2,95!
  • Zakłady sportowe Live
    Zakłady live bet to prawdziwy hit wśród polskich serwisów sportowych, ponieważ otrzymujesz nie tylko lepsze kursy, ale również lepszą analizę gry.

Jak obliczane są amerykańskie kursy?

Ten typ kursów jest również szczególnie popularny u bukmacherów amerykańskich, ale spotykany również u niektórych firm zachodnioeuropejskich. Kursy amerykańskich zakładów sportowych dzielą się na dwa rodzaje: kursy ze znakiem „+” i kursy ze znakiem „-„.

Współczynnik ze znakiem plusa oznacza potencjalny zysk netto do uzyskania z zakładu, np. 100 zł. Współczynnik + 145 oznacza, że stawka 100 zł przyniesie Ci zysk netto w wysokości 145 zł. Najważniejsze, aby pamiętać, że jest to tylko zysk netto, a nie całkowita wypłata! Łączna wypłata wynosi 245 zł.

Stawki amerykańskie ze znakiem minus oznaczają kwotę, jaką trzeba postawić, aby uzyskać 100 zł zysku netto. Na przykład -145 zł oznacza, że zakład o wartości 140 zł przyniesie Ci zysk netto w wysokości 100 zł. Aby przeliczyć ujemny współczynnik amerykański na dziesiętny (europejski), należy podzielić 100 przez jego wartość (bez znaku minus) i dodać 1. W ten sposób otrzymujemy: 100/140+1 = 1,71

Jakie są najlepsze kursy na zakłady bukmacherskie?

Kursy zakładów często różnią się w zależności od firmy, nawet jeśli warunki zakładów sportowych są podobne. Dlatego też gracze wybierają tylko licencjonowane portale, które mogą zaoferować naprawdę lukratywne warunki, a także najwyższe kursy na najczęściej wybierany przez ciebie dyscyplinę sportową.

 

Nikodem Potocki
Nikodem Potockihttps://www.facebook.com/red.nikodem.potocki/
Absolwent informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizujący się w Big Data. Moja pasja to sport, w szczególności piłka nożna, siatkówka i MMA. Z wyboru kibic Atalanty Bergamo i Warty Poznań. Dążę do tego, by moje teksty łączyły sferę zawodową i zainteresowania.

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.