,

Sopcast

Instrukacja Obsługi (Ang.)

http://www.sopcast.com/doc/

Kanały (tzw. WebPlayer)

http://www.sopcast.com/player/index.jsp

Ekran logowania wygląda tak, Loguj jako anonim --> wtedy możesz oglądać tylko ogólnodostne kanały. Logując się na swoje konto (wpierw zarejestruj się na sopcast.com) możesz tworzyć własne kanały, własne grupy kanałów oraz możesz zasubskrybować się do grup nie ogólnodostępnych (prywatnych).

To jest ogólny widok, masz 3 zakładki: "Ogólne" (to skórcone informacje ze oficjalnej strony) , "Kanały" (masz tam kanały, które możesz ogladąć) i "Mój Serwer" (tam możesz nadawać własny kanał).

Kolejną zakładką jest zakładka "Kanały", wyświetlane są w niej wszystkie dostępne kanały, jeśli klikniejsz w ikonkę "+-" zobaczysz też kanały, które w danej chwili nie nadają, a będą nadawać później (są one wtedy w szarym kolorze).

Kiedy wybierzesz kanał, klikając 2. razy w jego nazwę --> po prawej stronie pojawi się ekran na którym będziesz mógł oglądać wybrany kanał. Po klinięciu na liście w niebieskie kreski, otrzymasz informacje o kanale takie jak: jakość sygnału, kb/s, kiedy został uruchomiony itp.

Oczywiści, możesz nadawać Stream (sygnał) własnego kanału, to bardzo proste: wejdź w "Mój Serwer" i wybierz źródło z jakiego chcesz nadawać kanał: np. mms:// lub http:// z karty TV (lub stream internetowej stacji np TVN Gra). Możesz też nadać plik lub cały folder plików, ale każdy plik który chcesz nadać musi być plikiem formatów: .asf, .wmv, .mp3, .rm, .rmvb.
Do swojego kanału przebujesz ID i nazwy. Kanał zarejestrujesz klikając w --> "My Sop" na Sopcast.com , ID zostanie ci przydzielone, zaś nazwę i grupę w której kanał ma być nadawany możesz wybrać sobie sam.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.