,

Najlepsze strategie obstawiania dla początkujących

Jeżeli zaczynasz dopiero swoja przygodę z obstawianiem, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Dzięki niemu dowiesz się o podstawowych zasadach gry, dzięki którym nie wpadniesz w tarapaty oraz znacząco zwiększysz swoją szansę na wygraną.

Obstawianie może być świetną zabawą. I tylko tak powinno być traktowane. Należy jednak się do niego przygotować. W ten sposób, nie tylko jesteśmy mniej narażeni na przegraną, ale też nie wpadniemy w poważne tarapaty finansowe, kłopoty z prawem itd.

Odpowiedzialna gra

Zanim wybierzesz np. darmowy bonus bez depozytu, zacznijmy od rzeczy absolutnie podstawowej. Otóż jest nią odpowiedzialna gra. Pamiętajmy, że obstawianie to świetna rozrywka, jednak wyłącznie dla dorosłych. A to dlatego, że brak samokontroli może doprowadzić do naprawdę poważnych problemów. Pierwszą zasadą jest to, aby obstawione pieniądze potraktować jako koszt rozrywki i, mówiąc kolokwialnie, „pożegnać się” z nimi. W skrócie, aby grać wyłącznie za tyle, ile możemy przegrać. W ten sposób nie tylko unikniemy frustracji, ale, gdy uda nam się wygrać, jeszcze bardziej będziemy się z tego cieszyć.

Kolejną kwestią jest samokontrola. Bardzo pomocne może okazać się ustawienie sobie limitów. Określmy, ile miesięcznie możemy przegrać oraz, jak dużo czasu poświęcić na obstawianie.

Wybór legalnego bukmachera

Kolejną kluczową kwestią jest to, aby wybrać legalnego bukmachera. Warto też sprawdzić opinie o nim. Pamiętajmy, że na terenie Polski honorowana jest licencja naszego Ministerstwa Finansów. Jeżeli zagramy u bukmachera, który jest legalny za granicą, ale nielegalny w Polsce, możemy mieć poważne kłopoty. Po pierwsze wszelkie wygrane przepadną, do tego grozi nam grzywna oraz wpis do rejestru osób ukaranych za przestępstwo skarbowe. Jeśli chodzi o bukmacherów bez żadnej licencji, w ogóle nie należy rozważać korzystania z ich usług. Do problemów z prawem mogą dojść jeszcze poważniejsze takie jak kradzież danych osobowych, bankowych oraz np. blokada konta w przypadku wygranej.

Wybór bonusu

Kolejny krokiem jest wybranie bukmachera, który oferuje najbardziej atrakcyjny bonus. Jeśli chodzi o współczynniki, różnice są dość niewielkie. Przede wszystkim pamiętajmy, że nie wszystko złoto, co się świeci. Zawsze zapoznajmy się bardzo dokładnie z warunkami takiego bonusu. Przede wszystkim chodzi tu o wymagany obrót. Polega on na tym, że otrzymaną w ramach promocji kwotę trzeba obstawić określoną ilość razy i dopiero wtedy istnieje możliwość jej wypłacenia.

Zapoznanie się z zasadami

Konieczne jest też zapoznanie się z zasadami obstawiania np. meczów piłkarskich. Podstawowy rodzaj zakładu polega na tym, że obstawiasz jedno wydarzenie. Pamiętajmy, że najczęściej dotyczy to regulaminowego czasu gry, bez dogrywki. Jeżeli uda nam się trafnie przewidzieć wynik otrzymujemy z powrotem naszą stawkę pomnożoną o współczynnik ustalony przez bukmachera. Jest on tym wyższy, im mniejsza jest szansa na zaistnienie danego rezultatu. Jeżeli wynosi on np. 2,5, to gdy obstawimy 100 zł otrzymamy z powrotem 250 zł pomniejszone o podatek.

Innym rodzajem zakładów są AKO. W tym przypadku obstawiasz kilka wydarzeń na jednym kuponie. Pamiętajmy, że kursy mnożą się, a nie dodają. To akurat dobra wiadomość. Zła jest taka, że wystarczy, że popełnimy jeden błąd i nie wygrywamy nic.

Wybierz ulubioną dyscyplinę

Najlepiej obstawiać dyscypliny, na których się znamy. Wtedy nie musimy liczyć jedynie na łut szczęścia. Bukmacherzy oferują szeroki wachlarz możliwości. Może to być nie tylko piłka nożna, ale też koszykówka, siatkówka, czy wiele innych. Pozostaje nam zatem życzyć powodzenia i rozsądku.

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.