,

Rozgrywki Ekstraklasy- Koniec pierwszej rundy

Dobiega końca pierwsza runda jesienna rozgrywek Ekstraklasy. Za nami 16 kolejek. Sytuacja w tabeli diametralnie zmienia się z meczu na mecz. Kreując i umacniając potencjalnych zwycięzców polskich rozgrywek. Rywalizacja między zespołami jest zacięta i na tę chwilę nie można przewidzieć kto zdobędzie mistrzostwo i wzniesie puchar.

Liderzy tabeli

Pierwsze miejsce w tabeli zajmuje obecnie Lech Poznań, posiadając 35 punktów w 16 meczach. Osiągając 10 zwycięstw, 5 remisów i jedna porażkę. Na liderze tabeli ciąży ogromna presja, zdobycia w końcu upragnionego mistrzostwa.

Tym bardziej że w 2022 roku klub obchodzi 100-lecie swojego istnienia. Przewiduje się, że klub z Poznania utrzyma pozycję lidera, jest dobrze zorganizowany w defensywie, tracąc we wszystkich kolejkach jedynie 8 bramek. Prowadzony przez trenera Skorżę pewnie wygrał minione derby uzyskując wygraną 2:0 z Wartą Poznań. Przed Lechem Poznań grudniowe spotkania z KGHM Zagłębiem Lublin, Radomiakiem Radom i Górnikiem Zabrze. Szczególne zainteresowanie wzbudza mecz z Radomiakiem który wygrywa od 7 kolejek.

Pozycję vice lidera zajmuje Pogoń Szczecin, tracąc 3 punkty do lidera tabeli. W walce o mistrzostwo bierze również udział Lechia Gdańsk- 3 miejsce (30 punktów) i Raków Częstochowa- 4 miejsce w tabeli. Nie milkną pogłoski o odejściu trenera Rakowa Marka Papszuna do Legii Warszawa. Jeżeli plotki potwierdzą się. Długoletni projekt jaki powstawał w Częstochowie ulegnie przebudowaniu.

Strefa spadkowa

Na szczególną uwagę zasługują zespoły ze strefy spadkowej, na 16 miejscu w tabeli rozgrywek Ekstraklasy uplasował się obecny mistrz Polski. Seria porażek w lidze i zmiana trenera, spowodowała, że Legia Warszawa nie ma nawet matematycznych szans na mistrzostwo Polski. Pod dużym znakiem zapytania „stoi” udział Legii w przyszłym europejskich rozgrywkach. Szansą dla zespołu z Warszawy jest zdobycie Pucharu Polski, obecnie Legia zakwalifikowała się do ćwierćfinału rozgrywek.

W walce o utrzymanie w lidze bierze udział Warta Poznań, obecnie 17 miejsce, co jest dużym zaskoczeniem. W tamtym roku, zespół jako Beniaminek ligi był odkryciem sezonu. Ostatnie miejsce w tabeli zajmuje Górnik Łęczna, posiadająca tylko jedno zwycięstwo, 6 remisów i 9 porażek. Jest zespołem przewidzianym do spadku.

Mecze, które mogą mieć wpływ na zmiany w tabeli:

  • 04.12 2021 Lechia Gdańsk-Raków Częstochowa g 20:00
  • 11.12 2021 Radomiak Radom-Lech Poznań g 15:00
  • 12.12 2021 Górnik Zabrze-Pogoń Szczecin g 17:30
  • 16.12.2021 Raków Częstochowa-Jagielonia Białystok g 20:00
  • 19.12.2021 Lech Poznań-Górnik Zabrze g 15:00
  • 19.12.2021 Legia Warszawa-Radomiak Radom g 17:30
Nikodem Potocki
Nikodem Potockihttps://www.facebook.com/red.nikodem.potocki/
Absolwent informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizujący się w Big Data. Moja pasja to sport, w szczególności piłka nożna, siatkówka i MMA. Z wyboru kibic Atalanty Bergamo i Warty Poznań. Dążę do tego, by moje teksty łączyły sferę zawodową i zainteresowania.

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.