,

Oficjalnie: Pierwszy spadkowicz z Ekstraklasy w sezonie 2023/24

ŁKS Łódź oficjalnie staje się pierwszą drużyną, która spada z PKO Ekstraklasy w sezonie 2023/24. Po porażce z drużyną Śląsk Wrocław, ŁKS matematycznie zagwarantował sobie degradację, zajmując ostatnie miejsce w tabeli z dużą stratą punktową. Jeśli chodzi o ŁKS, to jest to już trzeci raz, kiedy klub ten spada po zaledwie jednym sezonie w najwyższej lidze.

Podsumowanie

  • ŁKS Łódź staje się pierwszą drużyną spadającą z PKO Ekstraklasy w sezonie 2023/24.
  • ŁKS znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli z dużą stratą punktową.
  • To już trzeci raz, kiedy ŁKS spada z Ekstraklasy po jednym sezonie.

Od początku sezonu ŁKS Łódź uważany był za jednego z faworytów do relegacji z PKO Ekstraklasy. Słabe występy i brak zwycięstw spowodowały obecne ostatnie miejsce ŁKS w tabeli. Zaledwie pięć wygranych i znaczna straty punktowe sprawiły, że ŁKS nie był w stanie konkurować z innymi drużynami w lidze.

W sezonie 2023/24 ŁKS Łódź rozpoczął z Kazimierzem Moskalem jako trenerem, lecz w połowie sezonu został zastąpiony przez Piotra Stokowca. Niestety, okres pełnienia przez Stokowca funkcji trenera nie przyniósł poprawy w występach drużyny, która kontynuowała swoje trudności. Mimo dokonanych zmian szkoleniowych, ŁKS ostatecznie stanął przed spadkiem.

W sezonie ŁKS Łódź ma przed sobą jeszcze cztery mecze. Przeciwnikami będą Śląsk Wrocław, Piast Gliwice, Zagłębie Lubin i Stal Mielec. Pomimo nieuniknionego spadku, drużyna ma nadzieję uniknąć dalszych kompromitacji i sprawić, aby ich kibice mieli powód do radości w ostatnich kilku meczach.

Wniosek

Relegacja ŁKS Łódź z PKO Ekstraklasy w sezonie 2023/24 stanowi istotne rozczarowanie zarówno dla drużyny, jak i dla jej kibiców. Ze względu na serię zmian trenerskich i mdłe występy, ŁKS nie był w stanie rywalizować na najwyższym poziomie polskiego futbolu. 

Kamil Gieroba
Kamil Gieroba
Z dziennikarstwem związany od 16 roku życia. Doświadczenie zbierałem przechodząc staż w redakcji "Przeglądu Sportowego". Oprócz tego m.in. przez cztery lata pracowałem w wydawnictwie Fratria. Tam odpowiadałem... teoretycznie za teksty do działu gospodarczego. Ale nie uciekaliśmy od różnej tematyki, np. w "Gazecie Bankowej" pisałem o motoryzacji. Fanatyk sportu. Głównie specjalizuję się w Piłce Nożnej i MMA. Ale z chęcią obserwuję również to, co dzieje się w Formule 1, tenisie czy skokach narciarskich. Hobbystycznie fan wrestlingu.

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.