,

Mecze Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać przez najbliższe lata?

Mecze Ligi Mistrzów to najciekawsze rozgrywki piłkarskie w Europie. Jest to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w piłce nożnej, o bogatej historii i licznej publiczności. Turniej został założony w 1955 roku jako Puchar Europy, a w 1992 roku przemianowano go na Ligę Mistrzów UEFA. Biorą w nich udział najlepsze kluby piłkarskie Europy. Organizuje je co roku UEFA, czyli Unia Europejskich Związków Piłkarskich. Zespoły są podzielone na grupy po cztery, a każdy z nich gra z innymi drużynami w swojej grupie dwukrotnie: raz u siebie i raz na wyjeździe. Po rozegraniu meczów grupowych zwycięzca i zdobywca drugiego miejsca w każdej grupie przechodzą do następnej rundy. Nazywa się je rundami pucharowymi, ponieważ każda drużyna gra z inną tylko raz, a jeśli przegra, zostaje wyeliminowana z rozgrywek. Finał rozgrywany jest pod koniec maja między dwoma pozostałymi drużynami. Mecze piłki nożnej, są bardzo emocjonujące, ponieważ każda drużyna gra na granicy swoich możliwości. Co roku około 380 meczów jest transmitowanych przez różne kanały i sieci na całym świecie, w ponad 200 krajach.

Liga mistrzów
Fot. Jose Breton- Pics Action / shutterstock.com

Liga Mistrzów – transmisje, mecze na żywo

Gdzie będzie można oglądać Ligę Mistrzów na żywo w najbliższych latach? 2022 i 2023. Komitet Wykonawczy UEFA podjął decyzję w sprawie miejsca rozgrywania finału Ligi Mistrzów. W 2022 roku odbędzie się on w Monachium, a w 2023 roku w Sankt Petersburgu. Mecze Ligi Mistrzów odbędą się 28 maja 2022 r. na Allianz Arena. Zaledwie rok później, 26 maja 2023 roku, UEFA ogłosiła, że gospodarzem finału Ligi Mistrzów będzie stadion w Sankt Petersburgu. Do tej pory arena ta gościła trzy duże turnieje – Mistrzostwa Świata FIFA 2018, Letnią Uniwersjadę 2019 i finały UEFA Europa League 2020.

W Internecie jest duży wybór portali, które transmitują na żywo mecze Ligi Mistrzów. Jednym z nich jest MatchTV. Na tej stronie można obejrzeć mecz online w najlepszej jakości. Oprócz MatchTV, wiele innych kanałów transmituje mecze piłki nożnej online. Na przykład, możesz oglądać mecz na MatchArena, gdzie jest doskonała transmisja i nie ma irytujących reklam. Również na tej stronie można zawsze obejrzeć powtórkę meczu i nagrać ją w celu późniejszego obejrzenia. Innym popularnym portalem do oglądania transmisji sportowych jest Unibet TV. Ta strona również umożliwia oglądanie meczów w wysokiej jakości i bez reklam.

Finał Ligi Mistrzów będzie można również obejrzeć na kanale BT Sport 1. Transmisja rozpocznie się o godzinie 19:00, a początek o 20:00 czasu środkowoeuropejskiego. Abonenci mogą również oglądać transmisję za pośrednictwem aplikacji BT Sport i odtwarzacza online, a także w telewizji Virgin, Sky TV lub TalkTalk TV. Transmisja BT Sport z finału Ligi Mistrzów pomiędzy PSG a Bayernem Monachium rozpocznie się 23 sierpnia o godzinie 19:00. Główna transmisja zostanie wyemitowana na kanale BT Sport 1, a alternatywna transmisja będzie dostępna na kanale BT Sport Ultimate (kanał 433), który oferuje obraz w rozdzielczości 4K i panoramiczne widoki 360°. Widzowie mogą również oglądać transmisję za pomocą aplikacji BT Sport, dostępnej na urządzeniach Apple i Android, konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz telewizorach Samsung Smart TV.

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.