,

Marco Reus uda się za ocean?

Po ponad 11 latach w Borussii Dortmund, Marco Reus zakończy grę w tym klubie. Wiele topowych drużyn pokazało chęć pozyskania tego doświadczonego piłkarza. Ale Reus nie chce już tylko Bundesligi.

Zapowiada się, że przejdzie do nowej ligi poza granicami Niemiec. Być może zagra w innych krajach, gdzie spełni swoje piłkarskie marzenia. Prawdopodobnie szuka nowych wyzwań oraz planuje tam grać nawet na emeryturze.

Kluczowe informacje

  • Po ponad dekadzie w Borussii Dortmund, Marco Reus opuszcza klub.
  • Wiele czołowych zespołów wyraża zainteresowanie sprowadzeniem doświadczonego zawodnika.
  • Reus odrzucił możliwość gry w innym niemieckim klubie.
  • Wszystko wskazuje na to, że Reus poszuka nowych wyzwań poza Bundesligi.
  • Reus może spróbować sił za oceanem, gdzie chciałby prawdopodobnie odbyć piłkarską emeryturę.

Plotki transferowe wokół Marco Reusa

Marco Reus opuścił Borussię Dortmund po 11 latach gry. To był koniec długiej i owocnej współpracy. Ma na swoim koncie wiele sukcesów – 169 goli i 130 asyst w 426 meczach.

Borussia Dortmund opuścił Marco Reus po 11 latach gry

Reus opuścił Borussię z końcem sezonu. Uważany jest za jednego z najlepszych piłkarzy Niemiec. Okazałą się to trudne pożegnanie po długich latach grania dla Dortmundu.

Wiele klubów zainteresowanych transferem Reusa

Po odejściu z Borussii, Reus otrzymał wiele ofert. Swoje umiejętności pokazał zdobywając 8 goli i notując 9 asyst w obecnym sezonie. Kluby z całej Europy chcą go w swoich szeregach.

Reus odrzucił możliwość gry w innym niemieckim klubie

Wiele niemieckich drużyn było zainteresowanych Reusem. Niemniej jednak, on wybrał inne drogi. Nie zdecydował się na grę w konkurencyjnych zespołach Niemiec. Szuka nowych wyzwań poza granicami swojego kraju.

Doniesienia o negocjacjach z LA Galaxy

Zgodnie z informacjami „The New York Times”, Marco Reus jest blisko podpisania kontraktu z LA Galaxy. Klub ten na dobre zasłynął z wielkich transferów. Teraz chce stworzyć duet, którego częścią będzie Reus, i jego kolega z poprzedniego zespołu, Lewandowski.

Taka zmiana nie jest łatwa. Wiąże się z dużym kosztem. Mimo to źródła bliskie klubowi mówią, że jest to możliwe.

Według The NY Times Reus negocjuje kontrakt z LA Galaxy

Reus chce zmienić miejsce po latach gry w Borussii Dortmund. „The New York Times” informuje, że może trafić do klubu MLS, LA Galaxy. Jeśli to się uda, będzie to kolejny duży ruch po transferze Messiego do Interu Miami.

LA Galaxy chce odtworzyć duet Reus – Lewandowski

LA Galaxy jest gotowe stworzyć duet Reus – Lewandowski. Obaj zawodnicy dobrze znają się z gry w Borussii Dortmund. Ich umiejętności były kluczowe dla tamtego zespołu.

Mimo kosztów, władze widzą wartość w takim ruchu. Są przekonane, że przyciągnie to nowych kibiców MLS.

Reus kolejną gwiazdą w MLS

Ostatnio, wiele znanych gwiazd piłki nożnej przenosi się do MLS. Przykładem jest Inter Miami, gdzie teraz gra Lionel Messi. W tej lidze można spotkać również takie sławy jak Giroud czy Lloris. Teraz Marco Reus rozgląda się za nowym miejscem po opuszczeniu Borussii Dortmund.

Wygląda na to, że Reus może dostać szansę w MLS. Chce spróbować czegoś nowego, podobnie jak inni piłkarze, którzy zdecydowali się na grę w Stanach Zjednoczonych.

MLS przyciąga coraz więcej znanych piłkarzy

Teraz to Marco Reus zainteresował się możliwością grania w MLS, zwłaszcza w drużynie LA Galaxy. Po 12 latach w Dortmundzie, szuka nowych wyzwań.

Niestety dla Bundesligi, Reus nie wydaje się zainteresowany pozostaniem w Niemczech. Odrzucił propozycje innych niemieckich klubów, co zwiastuje jego przyszły krok.

Lionel Messi blisko przejścia do Interu Miami

Co ciekawe, LA Galaxy również myśli o pozyskaniu Roberta Lewandowskiego na sezon MLS 2025. Uważają, że sprawa Lewandowskiego mogłaby zależeć od Marco Reusa. Okazuje się, że Lewandowski może bardziej być skłonny grać w MLS niż w Arabii Saudyjskiej.

W nadchodzącym okienku transferowym w MLS może być wiele interesujących ruchów. Specjaliści przewidują, że to jeszcze nie koniec niespodzianek.

Wniosek

Po ponad dziesięciu latach Marco Reus zrezygnował z Borussii Dortmund. Teraz szuka nowego klubu. Nie chce grać w kolejnym zespole w Niemczech. Wygląda na to, że Reus chce spróbować sił w MLS.

Transfer do LA Galaxy może mu się udać. Razem z Robertem Lewandowskim stworzyliby niezły duet. Taki ruch byłby wielkim wydarzeniem w świecie piłki nożnej.

Reus szuka nowych wyzwań i nowego miejsca do gry. Przygoda w MLS wydaje się bardzo kusząca dla niego.

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.