,

Kto pokaże spotkania PKO BP Ekstraklasy od sezonu 2022/2023?

PKO BP Ekstraklasa z każdym kolejnym sezonem jest coraz mocniejsza, zawodnicy którzy zasilają jej szeregi prezentują coraz wyższy poziom, czego przykład stanowić może chociażby zakontraktowanie Yevhena Konoplyanki, który oto zawodnik zdobywał w przeszłości Ligę Europy UEFA. Prawa do pokazywania PKO BP Ekstraklasy na żywo mają Canal+ oraz TVP, gdzie fani mogą śledzić rozgrywki chociażby poprzez TVP Sport.

Co dalej z prawami do transmitowania PKO BP Ekstraklasy?

TVP oraz Canal+ mają prawa do transmitowania rozgrywek PKO BP Ekstraklasy do zakończenia sezonu 2022/2023. W 2022r. ma odbyć się przetarg, który ma zadecydować o tym, która stacja będzie pokazywać rozgrywki od sezonu 2023/2024. Liga z każdym kolejnym rokiem będzie coraz mocniejsza, wielu zawodników którzy dotychczas grali w lidze Ukrainy, teraz ma zamiar kontynuować karierę w Polsce. Wisła Kraków już teraz planuje zakontraktować bardzo dobrego Fernando, który był czołowym napastnikiem Szachtara Donieck, świetny Słoweniec Verbić przeszedł z Dynama Kijów do Legii Warszawa, takich transferów będzie znacznie więcej.

Kto jest najpoważniejszym kandydatem by pokazywać rozgrywki PKO BP Ekstraklasy?

Rozgrywki PKO BP chciałaby pokazywać platforma Viaplay, która ma już m.in. prawa do pokazywania niemieckiej Bundesligi. Możliwość transmisji rodzimej ekstraklasy w Viaplay sprawi, że wielu kibiców wybierze tę platformę, gdyż choć może nadal są mocniejsze ligi od polskiej to jednak najbliższą ciału koszula i chętnie się śledzi te zawody. Marcin Animucki który jest prezesem spółki Ekstraklasa S.A. zajmie się sprzedażą praw, chodzi też o większe wpływy dla klubów, dotychczas zespoły mają do podziału kwotę 230 mln. PLN na sezon. Warto nadmienić, że mocna liga przekłada się później na silną reprezentację, gdyż często w polskich klubach kształcą się najlepsi zawodnicy, którzy trafiają do kadry. Z pewnością, zmiana posiadacza praw do transmitowania meczów Ekstraklasy będzie czymś rewolucyjnym, gdyż co ważne Canal+ jest w posiadaniu praw od 25 lat.

Dlaczego NENT Group powinna sięgnąć po prawa do transmisji i co zyska liga?

Szwedzka grupa NENT Group, która posiada platformę streamingową Viaplay działa bardzo prężnie, sięgnęła już po prawa do transmitowania Premier League oraz Ligi Europy UEFA. Z pewnością fakt, że grupa ta składa propozycje długoterminowe sprawi, że włodarze ligi oraz właściciele klubów będą mogli poczuć stabilizację i skupić się jedynie na tym by rozwijać jak najbardziej prężnie kluby.

Właściciele grupy NENT Group składają oferty bardzo korzystne finansowo, więc dawałoby to szansę, by nadgonić najpotężniejsze ligi Europy, pieniądze które zasilą kasy polskich zespołów mogą sprawić, że kluby będą corocznie kwalifikować się do fazy grupowej europejskich pucharów. Włodarze NENT Group bardzo poważnie myślą o nabyciu praw do PKO BP Ekstraklasy, czego najlepszym przykładem jest stawianie kolejnego studia telewizyjnego w warszawskim ATM, widać szacunek z ich strony oraz plan rozwoju, co może i powinno sprawić, że PKO BP Ekstraklasa dzięki tej współpracy jeszcze mocniej się rozwinie, najpierw jednak należy wygrać przetarg.

Nikodem Potocki
Nikodem Potockihttps://www.facebook.com/red.nikodem.potocki/
Absolwent informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizujący się w Big Data. Moja pasja to sport, w szczególności piłka nożna, siatkówka i MMA. Z wyboru kibic Atalanty Bergamo i Warty Poznań. Dążę do tego, by moje teksty łączyły sferę zawodową i zainteresowania.

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.