,

Kolejne zmiany FIFA, tym razem odnośnie U-17

FIFA podjęła kontrowersyjną decyzję, która zadziwiła fanów piłki nożnej. Mianowicie, mistrzostwa świata U-17 będą teraz rozgrywane co roku, a nie co dwa lata, jak dotychczas. Dodatkowo, liczba drużyn biorących udział w turnieju zostanie zwiększona z 24 do 48. Te zmiany wstrząsnęły światem piłki nożnej i wywołały liczne dyskusje na temat ich konsekwencji.

Niewątpliwie, te zmiany w mistrzostwach świata do lat 17 i inwestycje FIFA w piłkę nożną mają na celu rozwój młodych talentów i podniesienie poziomu gry na całym świecie. Czy przyniosą one zasłużone efekty? 

Podsumowanie

  • FIFA zdecydowała się na organizację mistrzostw świata U-17 co roku, zamiast co dwa lata.
  • Liczba drużyn biorących udział w turnieju zostanie zwiększona z 24 do 48.
  • Katar będzie gospodarzem pięciu kolejnych edycji mistrzostw świata U-17.
  • FIFA planuje inwestycje na kwotę 2,25 miliarda dolarów na rozwój piłki nożnej.
  • Celem zmian jest rozwój młodych talentów i podniesienie poziomu gry na całym świecie.

Zmiany w mistrzostwach świata do lat 17

FIFA ogłosiła, że mistrzostwa świata do lat 17 będą organizowane co roku, a nie co dwa lata, jak dotychczas. Liczba uczestników zostanie również zwiększona z 24 do 48 drużyn.

Ponadto, Katar będzie gospodarzem pięciu kolejnych edycji tych mistrzostw. Zapowiedziano również inwestycje w rozwój piłki nożnej na kwotę 2,25 miliarda dolarów na cykl 2023-2026.Jak się okazuje, Katar będzie gospodarzem pięciu kolejnych edycji mistrzostw świata U-17. Jednak ta decyzja również budzi kontrowersje, ze względu na kwestie polityczne i społeczne związane z tym krajem. Wybór Kataru jako gospodarza jest częścią większego programu inwestycji FIFA w rozwój piłki nożnej na całym świecie.

Na tej podstawie więc pięć kolejnych edycji mistrzostw świata do lat 17 odbędzie się w Katarze. To kontrowersyjna decyzja FIFA, która w założeniach ma na celu rozwój piłki nożnej w tym kraju. Katar otrzymał również prawo do organizacji mundialu U-17 co roku. 

Inwestycje w rozwój piłki nożnej

FIFA planuje rekordowe inwestycje na kwotę 2,25 miliarda dolarów na cykl 2023-2026 w celu wspierania rozwoju piłki nożnej na całym świecie. Te inwestycje mają przyczynić się do promocji i rozwoju tej dyscypliny na różnych szczeblach, w tym także wśród młodych talentów.

Celem FIFA jest stworzenie jeszcze lepszych warunków dla rozwoju młodych piłkarzy i podniesienie poziomu gry na całym świecie. Jest to część większego programu inwestycji w rozwój tej dyscypliny  na cykl 2023-2026.

Wniosek

FIFA podjęła kontrowersyjną decyzję, że mistrzostwa świata do lat 17 będą organizowane co roku, a nie co dwa lata. Zwiększono również liczbę drużyn biorących udział w turnieju z 24 do 48. Pięć kolejnych edycji odbędzie się w Katarze.

W ramach tych zmian, FIFA planuje rekordowe inwestycje na kwotę 2,25 miliarda dolarów na cykl 2023-2026 w celu wspierania rozwoju piłki nożnej. Wprowadzenie tych zmian ma na celu rozwój młodych talentów na całym świecie i podniesienie poziomu gry.

Decyzja ta jest mocno kontrowersyjna biorąc pod uwagę poprzednie nieporozumienia związane z organizacją MŚ 2022. Wielu ekspertów i kibiców zarzuca FIFA pazerność i chęć wzbogacenia się zamiast chęć faktycznej poprawy sytuacji w piłce nożnej. Można jednak śmiało powiedzieć jedno, niestety własnie w kierunku krajów arabskich będzie rozwijać się piłka nożna w najbliższych kilku latach.

Nikodem Potocki
Nikodem Potockihttps://www.facebook.com/red.nikodem.potocki/
Absolwent informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizujący się w Big Data. Moja pasja to sport, w szczególności piłka nożna, siatkówka i MMA. Z wyboru kibic Atalanty Bergamo i Warty Poznań. Dążę do tego, by moje teksty łączyły sferę zawodową i zainteresowania.

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.