,

Gdzie oglądać transmisje meczów za darmo?

Co zrobić w sytuacji, gdy mecz gra nasza ulubiona drużyna, a nie mamy możliwości obejrzenia go w telewizji? Problem znany większości z nas, szczególnie, że gdybyśmy chcieli śledzić naszych idoli w każdych rozgrywkach, musielibyśmy kupić dostęp do co najmniej trzech platform. Rozgrywki ligowe, puchary krajowe (w Anglii nawet dwa) i oczywiście europejskie puchary. Niekiedy szkoda jest wydawać na to pieniądze, bo jeśli nie jesteś piłkarskim koneserem i nie oglądasz wszystkich meczów, to tak na prawdę wydajesz ponad 70 złotych za parę meczów w miesiącu. W tym artykule przedstawię strony internetowe, według mnie najlepsze, gdzie w przyjemny sposób obejrzysz mecze za darmo.

Czy można oglądać mecze za darmo w internecie?

Trzeba jednak pamiętać, że na darmowe transmisje w internecie trzeba uważać. Nie wszystkie strony są bezpieczne. Przed wejściem na każdą najlepiej jest się zatem upewnić, że mamy aktualny program antywirusowy. Osobiście korzystając przez kilka lat z podanych niżej stron jeszcze nie miałem sytuacji żebym złapał jakiegoś wirusa, ale zawsze lepiej dmuchać na zimne.

Stroną z której najczęściej korzystam to livetv.sx. Była dla mnie najwygodniejsza, bo nie wymagała ciągłego klikania, żeby powyłączać reklamy czy jakieś inne wyskakujące okna. Chcąc włączyć mecz klikacie albo w zakładce po lewej stronie w mecz, albo na środku, jeżeli akurat wyświetli się mecz, który chcecie oglądać, klikacie „Transmisja wideo”. Live streamy dostępne są zawsze 30 minut przed rozpoczęciem meczu. Linki, które wam się wtedy wyświetlą będą miały obok flagę kraju, która określa z jakiego kraju pochodzi stream oraz oznaczenie procentowe, które mówi o jakości połączenia (100% to najlepsze). Wyświetla się również kolor, który również informuje o jakości połączenia.

Może być też tak, że żadna z tych rzeczy się nie wyświetli, co nie oznacza, że stream nie działa. Chcąc włączyć transmisję klikamy znaczek trójkąta „play”. Otworzy się wtedy okno w tej samej zakładce. Ekran początkowo będzie zasłonięty reklamą, trzeba zatem kliknąć w dowolne miejsce na ekranie, wtedy włączy się kolejna zakładka, którą wyłączamy. Następnie można już kliknąć na znaczek wypełnienia ekranu, włączyć głos i oglądać mecz. Jakość nie jest w full HD, ale najważniejsze, że możemy kibicować ulubionej drużynie.

Mecze Ligii Mistrzów

Drugim miejscem, gdzie często oglądam mecze (szczególnie Ligi Mistrzów) jest totalsportek.com. Strona wymaga trochę więcej zachodu, żeby dostać się do dobrej transmisji. Musimy sporo klikać po kilka razy w to samo miejsce, żeby wkońcu przestały otwierać się kolejne okna i włączyła się strona z transmisją. Na niej także mamy sporo klikania, żeby powyłączać wyskakujące reklamy. Jednak gdy już się uda, zazwyczaj zajmuje to około siedmiu, ośmiu kliknięć, możemy spokojnie oglądać transmisję. Sporym plusem totalsportek.com jest to, że mecze są transmitowane w bardzo dobrej jakości i jeżeli chodzi o Ligę Mistrzów, zacinają się rzadziej niż na livetv.sx. W przerwie meczu nie trzeba wyłączać streama, można zostawić i po reklamach znowu włączy się mecz.

Podsumowanie

Polecam zarówno jedną jak i drugą stronę, sami musicie zdecydować co jest dla was lepsze. Radzę również na czas meczu wyłączyć flashscore’a, bo transmisje mają zazwyczaj kilkanaście sekund opóźnienia i lepiej nie robić sobie spoilerów. Darmowe transmisje meczów Serie A, Bundesligi, La Liga oraz wielu innych można oglądać również na stronach bukmacherów np. zakładów bukmacherskich Fortuna.

 

Nikodem Potocki
Nikodem Potockihttps://www.facebook.com/red.nikodem.potocki/
Absolwent informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizujący się w Big Data. Moja pasja to sport, w szczególności piłka nożna, siatkówka i MMA. Z wyboru kibic Atalanty Bergamo i Warty Poznań. Dążę do tego, by moje teksty łączyły sferę zawodową i zainteresowania.

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.