,

Gdzie oglądać mecze La Liga?

Piłka nożna to bez wątpienia najbardziej medialna dziedzina sportu. Kibiców można podzielić na takich, co z każdym dniem mają rozpiskę jakie mecze dosłownie „muszą” zobaczyć oraz na tych, którzy zasiadają wspólnie przed telewizorem na okazjonalne, największe wydarzenia takie jak finał Ligi Mistrzów czy mundial. Jeżeli należysz do tej pierwszej grupy osób oraz interesuje Cię, gdzie zobaczysz spotkania z La Liga na żywo, zapraszamy do dalszej części tekstu.

La Liga
Fot. Marco Iacobucci Epp / shutterstock.com

Podstawowe transmisje, czyli oglądamy La Ligę w telewizji.

Wbrew pozorom nie musimy szukać skomplikowanych rozwiązań, aby oglądać naszą ulubioną ligę piłkarską. Z racji na zainteresowanie tym sportem najlepsze ligi świata takiej jak La Liga są transmitowane na żywo u większości dostawców usług telewizyjnych. Obecnie w swoich domach korzystamy z poszczególnych platform, gdzie dostępna jest telewizja. Często łączymy je z usługami Internetu (co w dalszej części artykułu okaże się kluczowe do oglądania meczów poza TV). Standardowy model telewizji, czyli odbiornik i antena na podstawowe kanały to już praktycznie przeszłość. Wróćmy jednak do szczegółów. Niezależnie jaki operator dostarcza nam telewizji, większość z nich oferuje zróżnicowane pakiety. I tutaj właśnie jest klucz do sukcesu. Dostawcy oferują podstawowe kanały w najniższych abonamentach, jeżeli chcemy oglądać mecze z La Ligi musimy zaopatrzyć się w pakiet „sport”. Kluczowe będą dla nas kanały Canal+Sport, Canal+Sport 2, Canal+Premium., Eleven Sports 1; Eleven Sports 2; Eleven Sports 3; Eleven Sports 4. Mecze są transmitowane w zależności od dnia i innych zdarzeń. Nie musimy się jednak martwić, który z wyżej wymienionych kanałów zakupić-pakiet sport obejmujący Eleven Sports u dostawców obejmuje wszystkie cztery kanały.

Transmisje internetowe, czyli jak sobie poradzić kiedy nie mamy możliwości oglądania meczu w TV.

Kolejny dzień, już w głowie masz zaplanowany wieczór z La Ligą, szybko wchodzisz do domu i…ktoś zajął Ci telewizor oglądając kolejny odcinek serialu. Czy znacie to uczucie? Spokojnie, w czasach cyfryzacji jakie mamy mecz ulubionej ligi, czy drużyny możecie zobaczy w inny sposób niż na telewizorze. Transmisje ON-LINE przez Internet, to bardzo popularna obecnie forma udostępniania usług. Mecze La Liga możemy oglądać dzięki takim dostawcom jak Player, Ipla, czy Canal +. Wystarczy, że na wymienionych platformach założymy sobie konto i wykupimy pakiet SPORT. Samo zakładanie konta wymaga od nas podania podstawowych danych takich jak adres e-mail, który posłuży nam jako „login”/ „nazwa użytkownika”. Ustalamy hasło, później potwierdzamy adres e-mail, klikając w link jaki nam został na niego wysłany i możemy cieszyć się dostępem do naszej ulubionej La Ligi. Oczywiście po zakupie sportowego pakietu. Formy płatności są bardzo rozbudowane. Możemy zdefiniować, czy kwota za pakiet sportowy jest jednorazowa, czy ma być cyklicznie pobierana z naszego konta w każdym kolejnym trzydziestodniowym okresie rozliczeniowym.

Bukmacher- to nie tylko zakłady, ale także „darmowa” telewizja.

Dlaczego słowo „darmowa” zostało ujęte w cudzysłów? Otóż, kiedy nie mamy możliwości oglądania meczu w TV lub poprzez dostawców on-line takich jak Ipla, Canal +, czy Player możemy sportowe wydarzenie obejrzeć u naszego bukmachera. Oferta zakładów sportowych na polskim rynku jest ogromna. Wybierając bukmachera warto poszukać zestawień i sprawdzić, gdzie są oferowane poszczególne mecze. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę google hasło „wyniki na żywo”. Wówczas znajdziemy strony, gdzie nie ma wideo, natomiast na żywo relacjonowany jest wynik, a w przypadku takich rozgrywek jak La Liga także statystyki meczu (sytuacje bramkowe, podania, rzuty rożne). Dodatkowo, po otwarciu interesującego nas spotkania większość stron podpowie nam, gdzie aktualnie odbywa się transmisja na żywo. Betclick, Fortuna, czy STS to przykładowe firmy, które pojawiają się podczas wyszukiwania stron z wynikami, gdzie szukamy ulubionego meczu. Wróćmy natomiast na chwilę do początku, gdzie słowo „darmowe” zostało ujęte w sposób wątpliwy. Otóż zdarza się, że aby oglądać jakieś wydarzenie sportowe u bukmachera, musimy mieć otwarty zakład. Jednak, jeżeli ktoś szuka oszczędności, ale chcę oglądać ulubioną La Ligę bez ponoszenia kosztów za pakiety sport u dostawców, zawsze może postawić zakład u bukmachera za najmniejszą kwotę, po czym

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.