,

Dusan Kuciak w Rakowie Częstochowa!

Dusan Kuciak, słowacki bramkarz, przez lata był zawodnikiem Lechii Gdańsk. Pomimo swojego doświadczenia, nie zaliczył żadnych występów w tym sezonie. Kuciak zasłynął głównie ze swojego czasu spędzonego w Legii Warszawa, gdzie odnosił liczne sukcesy. Jego umiejętności bramkarskie były również doceniane w Gdańsku podczas gry w Lechii, szczególnie za kadencji trenera Piotra Stokowca.

Jednak od czasu zmiany właścicieli klubu, Kuciak nie dostaje szansy na regularną grę i pozostaje rezerwowym. Lechia Gdańsk postanowiła pozbyć się go z listy płac i rozważała oferty transferowe. Pojawiła się już jedna oferta z klubu PKO BP Ekstraklasy i została przyjęta.

Dusan Kuciak – kariera i aktualne problemy

Dusan Kuciak to słynny słowacki bramkarz, który rozpoczął swoją piłkarską karierę w swoim rodzinnym kraju. Wielką część swojej profesjonalnej kariery spędził związany z Legią Warszawa, gdzie osiągnął wiele sukcesów i zdobył wiele tytułów. Jego umiejętności doceniano również w Lechii Gdańsk, do której dołączył w 2017 roku.

Niestety, od zmiany właścicieli klubu Kuciak nie miał wielu szans na występy w pierwszym składzie i rozwijanie swojej kariery. Stał się rezerwowym bramkarzem, który nie mógł pokazać pełni swojego potencjału. 

„Po zmianie właścicieli klubu Dusan Kuciak nie miał już takiej szansy na regularną grę, jak w poprzednich latach. Z tego powodu jego kariera zaczyna teraz stawać w miejscu” – mówi ekspert piłkarski.

Problemy te wykorzystał obecny mistrz Polski – Raków Częstochowa.  Dusan Kuciak zyskał zainteresowanie po tym jak na pozycji bramkarza pojawiły się problemy z kontuzjami. Niedostępny jest Bieszczad i Sahinović co powoduje, że Raków musiał awaryjnie poszukiwać zastępstwa i zdecydował się na bramkarza Lechii.

Angaż Rakowa Częstochowa

Jest to sytuacja win-win dla każdej ze stron. Dla Dusana to duża szansa na nowe wyzwanie i ponowną możliwość regularnych występów w pierwszym składzie. Dla Rakowa natomiast to szansa na wzmocnienie drużyny i poprawę sytuacji w bramce. W Lechii z kolei cieszą się, że mogą pozbyć się wysokiego kontraktu z listy płac.

Wniosek

Dusan Kuciak nie jest już piłkarzem Lechii Gdańsk. Na angaż zawodnika zdecydował się Raków, który boryka się z problemami kontuzji w bramkarskiej pozycji, Mistrz Polski widzi w Kuciaku wyjście z kryzysu. Czy uda mu się odzyskać formę i jeszcze raz zaskoczyć w PKO BP Ekstraklasie?

Karol Jałowiec
Karol Jałowiechttps://www.facebook.com/karoljalowiec
Obecnie Poznaniak, choć moje akademickie korzenie tkwią w Politechnice Krakowskiej. Fan typowania i wszelkiego rodzaju sportu. Kibicuje PSG i Lechowi Poznań. Moje życie wypełniają sportowe emocje, które łączę z codzienną pracą w branży IT.

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.