,

Baraże o MŚ 2022

Wiele się mówi ostatnio o barażach do Mundialu w Katarze w 2022r., ze strefy UEFA. Ważne jednak by pamiętać, że nie tylko Europejczycy będą się bić o awans, przebijając się przez mecze barażowe, bo również chociażby reprezentacja ze strefy CONMEBOL a także drużyna z AFC, OFC oraz z CONCAFAC.

Co warto wiedzieć o barażu interkontynentalnym?

Prawdopodobnie 13 czerwca odbędą się pojedynki pomiędzy zwycięzcą barażu kontynentalnego w Azji a piątą drużyną grupy CONMEBOL W drugim pojedynku zmierzy się czwarta drużyna rundy finałowej CONCAFAC i zwycięzcą eliminacji w Oceanii.

Na dzień 2 XII 2021r. czwarta w CONCAFAC jest Panama, w Oceanii eliminacje jeszcze się nie zaczęły, jest to kuriozalna sytuacja, pokazująca niski poziom federacji. W drugiej parze na dzień 2 XII 2021r. do barażu przystąpiłoby Peru, które zawalczyłoby z ZEA bądź z Australią. Oczywiście sytuacja nie jest jeszcze przesądzona, dlatego jeszcze wiele scenariuszy może się zadziać.

Co w sprawie baraży strefy UEFA?

Baraże strefy UEFA są dwustopniowe.

W jaki sposób rozkładają się pary?

Mecze barażowe odbędą się 24 marca.

 • ŚCIEŻKA 1:
  • 20:45 Szkocja vs Ukraina
  • 20:45 Walia vs Austria
 • ŚCIEŻKA II
  • 18:00 Rosja vs Polska
  • 20:45 Szwecja vs Czechy
 • ŚCIEŻKA III
  • 20:45 Włochy vs Macedonia Płn.
  • 20:45 Portugalia vs Turcja

Typy bukmacherskie

Finały odbędą się 28 i 29 III. Operator STS przygotował zakłady na poszczególne zespoły, Faworytem ścieżki pierwszej jest Austria, mająca w składzie fenomenalnego Davida Alabę, jednak ich awans wcale nie jest jeszcze przesadzony. Pamiętając wspaniałe Euro 2016 dla walijskiego smoka, typer który postawi na tę waleczną ekipę 250 PLN, zainkasuje 1062,50 PLN.

Operator STS wskazuje, że w ścieżce II do turnieju wejdzie bądź Szwecja bądź Rosja. Polacy nie zostali pozbawieni szans, jednak są wyceniani niżej. Fan reprezentacji przekonany o sile Roberta Lewandowskiego i spółki, za postawione 250 PLN, zainkasuje 1000 PLN, minus podatek.

W ścieżce III, los zadrwił nieco z Portugalczyków i z Włochów. Zespoły te są na tyle markowe, że bez trudu mogłyby zawojować Mundial. Pierwszym jednak krokiem będzie sam awans, rywale są mało wygodni, zwłaszcza Turcja, która z ostatniego mundialu rozgrywanego w Azji w 2002r., przywiozła srebrne medale. Turcy będą chcieli pokrzyżować szyki faworytów, Macedończycy są stawiani raczej na przegranej pozycji, jednak może cieszyć, że na mapie Starego Kontynentu pojawiła się kadra grająca fajną piłkę.

Ostatni pojedynek włosko- macedoński zakończył się remisem, więc warto stawiać na taki wynik w regulaminowym czasie gry. Kurs w STS wyniesie na takie rozstrzygnięcie 5,95. Wiadomo, Italia jest bardziej doświadczona w dogrywce może przechylić szalę zwycięstwa na swą korzyść ale dopóki piłka w grze…

Nikodem Potocki
Nikodem Potockihttps://www.facebook.com/red.nikodem.potocki/
Absolwent informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizujący się w Big Data. Moja pasja to sport, w szczególności piłka nożna, siatkówka i MMA. Z wyboru kibic Atalanty Bergamo i Warty Poznań. Dążę do tego, by moje teksty łączyły sferę zawodową i zainteresowania.

Zobacz również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.